THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
První, čeho si při spatření tohoto CD tuzemský posluchač všimne, je obal od Deathera. Temný obrázek, který osobně považuji za jednu z nejlepších Jardových prací... Navíc ta kresba perfektně sedla do nálady druhého alba těhle amerických tradicionalistů. Ano, Disinter se opravdu hlásí k starší škole deathmetalu. Jejich druhé CD Welcome To Oblivion jsem minule dost chválil, ale troufám si říct, že tady se pánové z Chicaga překonali. Kompozičně je tohle album dotaženější, ale nečekejte nějaké technickými finesami vyšperkované opusy. Úvodní brnkačka naladí a pak už se jenom jede v hutném a zčásti thrashovém základě. Disinter jsou kapela instrumentálně poměrně nevyrovnaných kvalit. Mají jednoho z nejrychlejších bubeníků, co jsem kdy viděl a slyšel, ale na druhou stranu co do strunné sekce, tam originalitou ani přílišnou virtuozitou právě neoplývají. Skutečně, celkové vyznění Disinter nepřináší vcelku nic nového. Pokud bych měl být hodně kritický, tak nebýt toho šikovného bubeníka, nic zas tak výjimečného by na té kapele nebylo. Ale právě ty bicí party celou kapelu posunují minimálně o dvě třídy výš. A jinak Disinter pěkně straší – i v tom jsou tradiční. No uznejte: What Once Was Again Shall Be, An Eternity Of Pain, Woven With Pestilence And War, Upon The Winds Of Vengeance... Disinter skutečně dýchají tou starou školou, což jim například u mne opět přidává. Zionův vokál se pohybuje mezi řevem a murmurem a jeho texty plné smrti, strachu, bolesti a touhy po pomstě – navíc čiší chladem a železem; člověk alergický na klišé by z toho dostal psotník. Mně jsou ale právě tou svou staromilskostí a thrashovým základem Disinter sympatičtí a musím říct, že jestli se mi Demonic Portraiture nelíbí víc, než jeho předchůdce, tak minimálně stejně. A kecy o tom, že Morbid recs. podepisují smlouvy s béčkovými kapelami z USA jsou nesmysl. Pravda je spíš taková, že právě ta staromilskost momentálně v USA moc neletí. Amíci se prostě vozí na brutálním trendu, Evropa však dokáže ocenit i jiné věci, než je gore, gore gore...
9 / 10
1. The First and Last in Battle / Strength & Honour
2. An Eternity of Pain
3. Where We Are Mortal
4. The Hunter's Moon
5. Woven With Pestilence and War
6. What Once Was, Again Shall Be
7. Cyclopean Ruins
8. Upon The Winds of Vengeance
9. Whirling Spectral Voices
10. Demonic Portraiture Blinded by Fear (At The Gates cover)
As We Burn (2004)
Demonic Portraiture (2002)
Welcome To Oblivion (2000)
The Beauty of Suffering (EP) (1999)
Torn From The Grave (demo) (1997)
Desecrated (1996)
With The Blood (demo) (1996)
Storm of The Witch (demo) (1995)
Disinterra Et Corpus (demo) (1991)
Vydáno: 2001
Vydavatel: Morbid Records
Stopáž: 37:33
Produkce: Jay Walsh & DISINTER
Studio: Jem Studios
-bez slovního hodnocení-
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.